WordPress to jedna z najpopularniejszych aplikacji blogowych na świecie. Jest również jednym z najłatwiejszych do skonfigurowania i użytkowania. Jeśli pasjonuje Cię pisanie, to WordPress jest najlepszym wyborem na bloga. W tym artykule wyjaśnimy, jak zainstalować WordPress na swoim koncie hostingowym. I to nie jest byle jaki blog, mówimy o niezwykle potężnym narzędziu, które może pomóc Ci zbudować udaną obecność online od podstaw. Czego więc potrzebujesz? Dowiedzmy się…

Czym jest WordPress?

WordPress to system zarządzania treścią (CMS), który umożliwia tworzenie stron internetowych, blogów i sklepów internetowych za pomocą łatwego w użyciu interfejsu typu „przeciągnij i upuść”. WordPress to CMS stworzony przez Automattic, zasilający ponad 30% z 10 milionów najlepszych stron internetowych na świecie.

Instalacja WordPressa na swoim koncie hostingowym

Istnieje wiele sposobów na zainstalowanie WordPressa na koncie hostingowym. Ale najczęstszym i najłatwiejszym sposobem jest zainstalowanie WordPressa z samodzielnie prowadzonego konta WordPress. Samoobsługowe konto WordPress odnosi się do każdej witryny WordPress, która jest hostowana na tym samym serwerze, na którym działa oprogramowanie WordPress. Konta self-hosted WordPress są najczęstszym i najbezpieczniejszym sposobem instalacji WordPressa. Możesz zainstalować WordPress na dowolnym koncie hostingowym, które obsługuje PHP. Najpopularniejsze konta hostingowe do hostowania strony WordPress to: Bluehost, HostGator, HostMonster i A2 Hosting. Samodzielnie hostowane konta WordPress są bardzo łatwe do skonfigurowania i utrzymania. Wystarczy, że zainstalujesz oprogramowanie WordPress na własnym komputerze. Musisz tylko przesłać pliki WordPress na swoje konto hostingowe. Istnieje wiele kont hostingowych, które oferują opcję self-hosted WordPress.

Korzyści wynikające z zainstalowania WordPressa

– Łatwość użycia – WordPress jest jedną z najłatwiejszych i najszybszych stron internetowych do skonfigurowania. Możesz mieć uruchomioną witrynę WordPress w ciągu kilku minut. A kiedy już ją masz, jest ona całkowicie samoczynnie uruchamiana, nie musisz się martwić o hosting ani zarządzanie nią. – Dostosowane do potrzeb – Korzystając z WordPressa, możesz zbudować swoją stronę dokładnie tak, jak chcesz. W zależności od wyboru motywu, możesz stworzyć stronę, która wygląda dokładnie tak, jak miałeś w głowie. – Dostęp do milionów istniejących użytkowników – WordPress posiada dużą społeczność blogerów i właścicieli stron internetowych z całego świata. Możesz uzyskać dostęp do milionów klientów, sprzedając swoje produkty i usługi za pośrednictwem swojej strony internetowej WordPress. – SEO friendly – WordPress jest platformą w pełni przyjazną dla SEO. Poprzez SEO, możesz uplasować się w Google, Bing i Yahoo. – Łatwość wprowadzania zmian – WordPress jest niezwykle łatwy w zarządzaniu. Możesz zmieniać motywy, edytować strony i dodawać nowe posty za pomocą kilku kliknięć. – Szeroki wybór wtyczek – WordPress ma ogromną liczbę wtyczek, które mogą zwiększyć doświadczenie witryny. Możesz zainstalować wtyczki WordPress, aby stworzyć bloga, zarządzać kontami mediów społecznościowych, tworzyć reklamy i wiele więcej.

Wady instalowania WordPressa.

– Musisz hostować swoją stronę – Jeśli nie masz serwera lub konta hostingowego, nie możesz mieć strony internetowej WordPress. – Musisz być obeznany z technologią – Musisz być obeznany z technologią, aby zainstalować WordPress na swoim koncie hostingowym. – Musisz być cierpliwy – WordPress zajmuje trochę czasu, aby zainstalować na swoim koncie hostingowym. – Jest droższy – Musisz zapłacić wyższe opłaty hostingowe, aby hostować stronę internetową WordPress. – Trudno jest tworzyć kopie zapasowe – Nie można tworzyć kopii zapasowych treści WordPress, gdy masz je hostowane na swoim serwerze. Tak więc, jeśli twoje konto hostingowe zostanie zhakowane, jesteś w kłopocie.

Jak zainstalować WordPressa na koncie hostingowym

Pierwszym i najważniejszym krokiem przy zakładaniu WordPressa jest wybór konta hostingowego. Następnie, gdy już wybierzesz konto hostingowe, musisz pobrać oprogramowanie WordPress. Aby pobrać oprogramowanie WordPress, zaloguj się na swoje konto hostingowe i sprawdź sekcję „zdalny dostęp”. Sekcję „zdalny dostęp” znajdziesz w swoim panelu sterowania. Teraz wykonaj poniższe kroki, aby zainstalować WordPress na swoim koncie hostingowym: – Przejdź do swojego panelu sterowania i zaloguj się. Otwórz sekcję „zdalny dostęp”. – Teraz wprowadź dane swojego konta hostingowego i kliknij „Połącz”. – Następnie kliknij zakładkę „Pliki”, kliknij „Prześlij”, a następnie kliknij „Pliki WordPress”. – Następnie wybierz żądany katalog i kliknij „Otwórz”. – Po otwarciu katalogu, utwórz nowy folder w tym katalogu i nazwij go „wordpress”, a następnie kliknij „OK”. – Teraz wprowadź wszystkie szczegóły swojej witryny i kliknij „Utwórz witrynę”. – Po utworzeniu witryny kliknij na katalog „WordPress”, a następnie kliknij „Zainstaluj”. – Teraz w folderze „WordPress” przejdź do „wp-admin”, a następnie kliknij „Zainstaluj”. – Teraz kliknij „Aktywuj”, gdy poprosi Cię o to, a następnie kliknij ponownie „Aktywuj”, aby zamknąć okno „Aktywuj”. – Teraz kliknij zakładkę „Local Site”, a następnie kliknij „Activate”. – Na koniec kliknij folder „WordPress” i kliknij „Start”, aby rozpocząć instalację.

Po pomyślnym zainstalowaniu WordPressa możesz rozpocząć blogowanie. Możesz użyć WordPressa do stworzenia osobistego bloga, bloga grupowego lub sklepu internetowego. Możesz również użyć WordPressa do stworzenia strony internetowej dla swojej firmy, produktu lub usługi. WordPress jest niezwykle potężnym narzędziem, a gdy zaczniesz go używać, nigdy nie spojrzysz wstecz. W tym artykule wyjaśniliśmy, jak zainstalować WordPress na swoim koncie hostingowym. WordPress jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów budowania obecności online. Jest to również niezwykle potężne narzędzie, które może pomóc Ci zbudować udaną obecność online od podstaw. Na co więc czekasz? Zacznijmy od blogowania!