Na etapie aranżacji wnętrza, mnóstwo inwestorów decyduje się na umieszczenie w nim dywaniku. Takie produkty posiadają wiele zalet. Co ważne izolują od chłodnej posadzki i częściowo wygłuszają pomieszczenie. Nawet niewielki dywan położony w salonie lub i jadalni uwydatni przyjazny charakter wnętrza. Artykuły do wnętrz z tej kategorii można łatwo zakupić w wielu ciekawych wersjach. Istotne jest zarówno dopasowanie faktury, jak i wzoru oraz kolorystyki dywanu lub wykładziny. Jak uwzględnić najlepszy wzór?

Niebieski dywan
Niebieski dywan

Dywan dopasowany do wielkości mieszkania

Zamawiając dywan, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego barwę. W niewielkich salonach najlepiej jest uwzględniać wzory o jasnej barwie. Umożliwią optyczne powiększają przestrzeń i sprawią, że mały pokoik nie będzie tak bardzo przytłaczający. Jest to również korzystne rozwiązanie w pomieszczeniach, do których nie wpada zbyt wiele promieni słonecznych. W salonach o większych metrażu doskonale sprawdzają się dywany o wyrazistych wzorach. Szczególnie w pokojach o jasnych ścianach, warto postawić na wzór o nasyconym kolorze. Wspaniałym rozwiązaniem może tu być również akcesorium z wyraźnymi, geometrycznymi wzorami.

Jak wykorzystać dywan do wystroju?

Projektując wystrój mieszkania powinniśmy zwrócić uwagę na spójność aranżacyjną. Wśród możliwych do kupienia dywanów znajdą się wzory, które z pewnością będą pasować do najnowszych trendów aranżacyjnych. W aranżacjach skandynawskich warto postawić na modele w odcieniach szarości, bieli i kolorach kremowych. Dobrze spisują się tu wzory wyprodukowane z naturalnych surowców, takich jak wełna lub włókna agawy sizalowej. To również korzystne rozwiązanie do stylu klasycznego. W salonie retro możemy zastosować dywan shaggy. Taki dywan o grubszym runie wpłynie na komfort domowników. Obecnie co raz bardziej popularne są także dywany pluszowe https://dywanywitek.pl/dywany-pluszowe .Z pewnością docenią je osoby chodzące w skarpetkach i lubiące spędzać czas na podłodze przed kominkiem. To również bezpieczna przestrzeń zabaw dla dzieci. Przeszukując sklepy internetowe oferujące dywany warto posługiwać się rozmaitymi parametrami wyszukiwania, wtedy łatwiej odnajdziemy model charakteryzujący się kluczowymi dla nas właściwościami.

Dywan z wełny – dlaczego to dobry wybór?

Na całym świecie wełna była lubiana, z uwagi na wyjątkową trwałość oraz specyficzne walory termoizolacyjne. Oprócz tego unikalną dodatnią cechą jest fakt, że wykładziny z wełny, pomagają w zachowaniu odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Absorbują one naddatek wilgoci z wnętrza, kiedy jest takowej zbyt dużo. Z kolei w porze suchej, dają ją do powietrza, wprowadzając przyjemny mikroklimat w naszym pokoju. Dywany wełniane są z w/w przyczyn ekologicznym optymalizatorem jakości powietrza.

Wełna ma także genialne właściwości izolacyjne i wyciszające. To właśnie dlatego wykładziny wykonane z wełny perfekcyjnie izolują nas od mroźnej posadzki. Mogą także co interesujące skuteczniej wygłuszyć pokój, w którym się znajdują. Rzecz jasna trzeba pamiętać, że wełna może być różnej wartości. Z tych względów oglądając dywanik zbadajmy, czy na pewno ma odpowiednie oznaczenia.


Wszystkie zdjęcia pochodzą ze sklepu internetowego DywanyWitek.pl.